Скандальний закон про освіту: Угорщина знову висунула Україні ультиматум

ВГОЛОС

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна, прийнявши новий закон про освіту, порушила зобов’язання перед НАТО, тому повинна відкликати його.

Про це він сказав у Брюсселі на зустрічі глав МЗС країн НАТО, повідомляється на сайті МЗС Угорщини.

«Проігнорувавши права меншин і прийнявши новий закон про освіту, Україна не тільки порушила зобов’язання перед ЄС, але і перед НАТО», – вважає міністр.

Він чергове підкреслив, що Угорщина не буде жертвувати інтересами закарпатських угорців в одній геополітичній грі. За його словами, Україна сама винна в ситуації, що склалася, і якщо для неї важливо відновити співпрацю з НАТО, то вона повинна відкликати закон про освіту.

«Якщо Київ відкличе закон, Угорщина знову стане найбільш голосно висловлюватися на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України», – пообіцяв Сійярто.

Як писав «Вголос», вчора, 6 грудня, 11 держав-членів НАТО розкритикували позицію Угорщини в питанні закону про освіту і намір блокувати зближення України з НАТО. Керівники цих країн підписали спільний лист владі Угорщини, в якому вказали, що конфлікт між Україною та Угорщиною через закон про освіту не повинен входити в площину НАТО, а країни альянсу не бачать дану проблему серйозною і такою, що перешкоджає подальшому зближенню України з альянсом.