У Кишиневі мітингувальники вимагали заарештувати рахунки Додона і закрити для нього кордони ЄС

Дзеркало Тижня 1
У Кишиневі мітингувальники вимагали заарештувати рахунки Додона і закрити для нього кордони ЄС

Учасники акції протесту також незадоволені переходом країни до змішаної виборчої системи та монополізацією місцевих ЗМІ.

У столиці Молдови у неділю, 17 вересня, проходив організований опозиційними політиками мітинг на підтримку скасування прийнятого влітку закону про перехід до змішаної системи парламентських виборів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми вийшли захищати демократію, яка знаходиться в небезпеці. Ми вийшли захищати своє право брати участь у демократичних виборах", - пояснила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду.

Також учасники акції протесту в Кишеневі вимагали заборонити в'їзд у країни Європейського союзу президенту Молдови Ігорю Додону та олігарху Владу Плахотнюку, а також заарештувати їхні рахунки. Ці вимоги містяться в резолюції, яка була прийнята під час недільного мітингу.

Крім того, протестувальники закликали до "демонополізації ЗМІ та деполітизації громадського телебачення Moldova-1". Також в резолюції йдеться про необхідність "публікацію другої доповіді компанії Kroll про результати розслідування крадіжки мільярда євро з банківської системи, повернення грошей, покарання винних і скасування закону, згідно з яким гроші повертатимуть за рахунок громадян".

У сквері перед будівлею парламенту країни зібралося від трьох до п'яти тисяч осіб (хоча правоохоронці озвучили цифру в 1,5 тисячі осіб), у тому числі представники регіонів, а не лише жителі столиці. Як повідомляють журналісти, мітинг організований Радою Великого Національного Зібрання (створена у 2015 році опозиційними партіями "Платформа DA", "Дія та солідарність" і Ліберально-демократичною партією Молдови).

При цьому організатори акції протесту закликали учасників до мирного вираження власних думок і заявили про те, що підтримуватимуть громадський порядок власними силами. Тим не менш, до місця проведення мітингу прибули сотні поліцейських, які вибудували кордон між мітингувальниками і будівлею парламенту Молдови. За словами голови Генерального інспекторату поліції Георгія Кавкалюка, "співробітників правоохоронних органів рівно стільки, щоб вони змогли забезпечити громадський порядок". Сам захід тривав понад годину.

Читайте також: Молдова просить ООН розглянути питання про виведення російських військ з Придністров'я

Наприкінці липня цього року парламент Молдови ухвалив закон про перехід до змішаної виборчої системи. Закон підтримали 74 депутати від правлячої коаліції і Партії соціалістів. При цьому даний акт не враховує більшість рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи, яка наполягала на тому, щоб не приймати закон за відсутності політичного консенсусу.

Проти прийняття закону у другому читанні виступили всі позапарламентські партії і парламентська опозиція. При цьому опозиція пообіцяла відновити восени масові акції протесту, щоб домогтися скасування прийнятого закону.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter