Представник МЗС про акцію за самовизначення Закарпаття: Будапешт відверто заграється

Новое Время
Представник МЗС про акцію за самовизначення Закарпаття: Будапешт відверто заграється

У Міністерстві закордонних справ України висловили рішучий протест у зв’язку з проведенням під будівлею посольства України у Будапешті сепаратистської акції про самовизначення Закарпаття.

"Здається, що Будапешт, попри наш для багатьох оглядачів занадто вже конструктивний дипломатичний підхід - відверто заграється", - заявив директор Департаменту політики та комунікацій МЗС України Олексій Макеєв.

За словами представника зовнішньополітичного відомства, МЗС України очікує на негайну реакцію угорської влади. Макеєв висловив сподівання, що Будапешт відмежується від заяв учасників демонстрації про приналежність Закарпаття до Угорщини.

Нагадаємо, що 13 жовтня під будівлею посольства України у Будапешті пройшла сепаратистська акція Самовизначення Закарпаття. Один з організаторів акції прийшов у футболці Закарпаття законно належить Угорщині.

Акція Самовизначення Закарпаття була анонсована слідом за реакцією уряду Угорщини на український закон про освіту. Офіційний Будапешт вбачає в мовній нормі закону, відповідно до якої мовою освітнього процесу є українська, порушення гуманітарних прав національних меншин.

Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконує, що у питанні державної мови Україна бере приклад з Угорщини та інших європейських країн.