Прем'єр-міністр Туреччини вважає рішення Вашингтона визнати Єрусалим столицею Ізраїлю політичною безвідповідальністю

Гордон 2
Прем'єр-міністр Туреччини вважає рішення Вашингтона визнати Єрусалим столицею Ізраїлю політичною безвідповідальністю

Анкара не прийме рішення Вашингтона про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим, повідомляє Anadolu.

За словами глави турецького уряду, рішення Білого дому є "серйозним ударом" щодо мирного врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту.

Він уважає, що це свідчить про політичну безвідповідальність із боку Вашингтона.

Прем'єр Туреччини зазначив, що для обговорення подальших кроків 13 грудня Туреччина скликає саміт Організації ісламського співробітництва.

6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував главі Білого дому за таке рішення і заявив, що Ізраїль завжди забезпечуватиме свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас повідомив, що визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю рівнозначне відмові США від ролі посередника в мирних переговорах. У 2014 році він пропонував зробити Єрусалим загальною столицею двох держав.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Великобританії Тереза Мей не підтримали рішення Трампа.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародна спільнота цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамалла.