"Я його знаю з його попереднього місця роботи, він буде послідовно підтримувати Україну", - Клімкін про нового главу МЗС ФРН Мааса

Цензор.НЕТ 3

Як передає Цензор.НЕТ, про це він сказав Українським Новинам.

"Ми плануємо телефонну розмову найближчим часом. Він був призначений формально тільки сьогодні... Оскільки Гайко Маас був міністром юстиції, я його знаю з його попереднього місця роботи, він буде послідовно підтримувати Україну", - сказав Клімкін.

Клімкін наголосив, що Маас як міністр юстиції приділяв багато уваги і протидії фейковим новинам у ЗМІ, і російській пропаганді.

Відповідаючи на запитання, чи буде під час переговорів із Маасом і головою МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріаном під час візиту останнього в Україну погоджено дату наступної зустрічі міністрів у "нормандському форматі", Клімкін висловив сумнів.

"Навіть нашої спільної згоди й налаштованості з Францією та Німеччиною не вистачає, щоб зібрати міністерську зустріч - для цього потрібна згода Росії", - сказав Клімкін.

Він вказав на важливість узгодження не тільки дати зустрічі, а й порядку денного тих питань, які обговорюватимуться.

Серед них Клімкін наголосив на необхідності обговорення питань безпеки на Донбасі, звільнення політв'язнів і реального формату миротворчої місії ООН.

"Якщо Лавров буде готовий обговорити це з нами... Я був у Парижі та обговорив уже це з Ле Дріаном, зараз ще раз переговорю про це з нашими німецькими партнерами, і тоді ми вийдемо з консолідованою позицією. А щодо дати - це залежить від російської сторони", - додав міністр.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3055621