Рада прийняла за основу зміни до Податкового кодексу, що передбачають зростання тютюнового акцизу на 30%

Гордон 3
Рада прийняла за основу зміни до Податкового кодексу, що передбачають зростання тютюнового акцизу на 30%

Верховна Рада в першому читанні схвалила поправки до Податкового кодексу, які передбачають збільшення акцизів на тютюнові вироби. Про це йдеться в законопроекті №6776-д "Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Ухвалення законопроекту за основу підтримало 260 народних депутатів.

Законопроектом передбачають підвищення до 2025 року специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме у 2018 році – на 29,7%, а в наступні роки – на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1 тис. штук.

Проектом передбачено що з 1 січня 2025 буде дотримано вимог Директиви Європейського Союзу про структуру і ставки акцизів, які застосовують до тютюнових виробів щодо частки акцизу в середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет щонайменше 60%. Для цього запроваджують механізм визначення такої ціни. Із законопроекту було виключено запропоновану Мінфіном прив'язку ставки акцизу на сигарети до євро.

У пояснювальній записці зазначають, що ухвалення законопроекту дасть змогу збільшити надходження в бюджет України. Загальні надходження від запровадження норм цього законопроекту у 2018 році становитимуть 12,46 млрд грн, із яких коштом акцизів на тютюн – 11,74 млрд грн.

Окрім того, законопроект передбачає підвищення ставок екологічного податку на 11,2%, а ставок рентної плати за користування надрами з метою, не пов'язаною з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та спеціальне використання лісових ресурсів – на 16,8%.

У грудні 2016 року Рада також ухвалювала зміни до Податкового кодексу, які збільшують акцизи на тютюн і алкоголь.