Торговельний спір США і Європи дійшов до СОТ

Сегодня
Торговельний спір США і Європи дійшов до СОТ

В рамках спору про мита США на вироби зі сталі та алюмінію Європейський Союз слідом подав скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ). Раніше в СОТ на американські мита поскаржився Кита. ЄС "як експортер з великою зацікавленістю" зажадав проведення якнайшвидших консультацій з США, повідомили в СОТ, передає Deutsche Welle.

З кіл, близьких до Єврокомісії, стало відомо, що переговори між ЄС і США вже ведуться "на різних рівнях". Єврокомісія вимагає, щоб виробники з ЄС були звільнені від оголошених тарифів на сталь і алюміній.

США Як відомо, президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про введення мит на ввезення сталі та алюмінію, введення яких, за даними СОТ, може ініціювати торговельну війну. Мита на ввезення стали складуть 25%, на алюміній – 10% відсотків.

Нові тарифи вступили в силу 23 березня. Тимчасове виключення зроблено для Канади, Мексики, Австралії, Аргентини, Бразилії, Південної Кореї і ЄС. Це питання у Трампа розраховують вирішити до кінця квітня.

Раніше Єврокомісія затвердила проект заходів в сфері зовнішньої торгівлі з США. Одним із запропонованих кроків, зокрема, є захист інтересів в сфері зовнішньої торгівлі в рамках СОТ. Другий мірою може стати введення аналогічних митних тарифів на американський імпорт в ЄС.