Лавров поскаржився Тиллерсону на "вербувальні підходи" з боку спецслужб США

Гордон
Лавров поскаржився Тиллерсону на

Під час зустрічі у Відні міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном було порушено питання двостороннього порядку денного. Про це інформує зовнішньополітичне відомство Росії.

"Порушуючи низку питань двостороннього порядку денного, Лавров вказав на неприпустимість тиску на російські ЗМІ і дипломатів у США, включно зі спробою вербувальних підходів із боку американських спецслужб", – ідеться в повідомленні.

6 грудня спікер МЗС РФ Марія Захарова заявила, що "останнім часом представники російських ЗМІ, зокрема у США, стали піддаватися жорсткому тиску з боку американських спецслужб, а саме – спробам вербування". Вона назвала ці спроби "численними і багатоступеневими".

"Можу описати конкретний випадок. Спочатку спецслужби пропонували російському журналістові співпрацю, роблячи це досить коректно, водночас не розкриваючи її справжньої суті. Потім, одержавши недвозначну відмову, спробували піти іншим шляхом – діяти через підкуп. Далі перейшли до психологічного тиску, а потім – просто до банальних прямих погроз. Вторгалися в особистий простір, зокрема в неробочий час, і робили аналогічні підходи до членів сім'ї, тих самих людей, які в принципі не мають стосунку до журналістської роботи", – розповіла Захарова.

Останнім часом відносини між США і РФ загострилися. Це також позначилося на роботі ЗМІ.

22 листопада законопроект про визнання зарубіжних ЗМІ іноземними агентами схвалила Рада Федерації РФ. 25 листопада його підписав президент Росії Володимир Путін.

Поняття "іноземний агент" регулюють ухваленими у 2012 році поправками до низки російських законів. Таким агентом уважають некомерційну організацію, яка одержує кошти від іноземних держав, організацій і громадян, а також бере участь у політичній діяльності на території РФ. Іноземні агенти мають реєструватися в мін'юсті Росії і вказувати свій статус у всіх публікаціях. Їхня фінансова звітність підлягає обов'язковому аудиту, також вони повинні звітувати перед владою про свою діяльність.

Мін'юст США в листопаді зобов'язав телеканал RT зареєструватися в реєстрі іноземних агентів. 9 листопада головний редактор телеканала Маргарита Симоньян заявила, що Russia Today "підкориться" вимозі міністерства юстиції США.

Як зазначало Yahoo News, реєстрація іноземним агентом не означає припинення мовлення RT у США. Змінюється схема подання фінансових звітів філії, а створені нею програми має бути марковано як пропаганду іноземного уряду.