У Львові будуть вивішувати лише державний прапор України в пам'ятні дати, але рекомедовали використовувати і червоно-чорний

Гордон 1
У Львові будуть вивішувати лише державний прапор України в пам'ятні дати, але рекомедовали використовувати і червоно-чорний

Львівська міськрада рекомендувала використовувати у Львові червоно-чорний прапор для вшанування героїв національно-визвольної боротьби, але вивішувати в місті цими днями будуть лише державний прапор України. Відповідне рішення було ухвалено на сесії 15 лютого, повідомляє прес-служба міськради.

Міськрада затвердила 29 дат, пов'язаних із видатними подіями національно-визвольної боротьби та вшануваннями пам'яті борців за незалежність України.

Згідно з документом, у місцях постійного вивішування державного прапора України у Львові в ці дати будуть вивішувати виключно жовто-синій прапор.

"Водночас, віддаючи шану героям різних етапів національно-визвольних змагань за незалежність України, рекомендовано під час проведення відповідних урочистих та пам'ятних заходів використовувати на території Львова символіки Збройних сил України, добровольчих батальйонів та історичної символіки, зокрема червоно-чорного прапора Організації українських націоналістів, символів Української повстанської армії, Української Військової Організації, Українських Січових Стрільців, символіки українських військово-спортивних товариств, козацької символіки", – ідеться в повідомленні.

Заступник мера Львова Андрій Москаленко заявив, що таке рішення міськради "ще більше підсилює і визначає важливість синьо-жовтого прапора України".

"Синьо-жовтий прапор завжди був об'єднавчим і ключовим асоціативним засобом боротьби за незалежність України, і непорушним символом, до якого не може зрівнятися жодна інша символіка. Але ми також визначаємо кілька позицій щодо червоно-чорного прапора. Зокрема, віддаючи шану героям різних етапів національно-визвольної боротьби, рекомендували використання червоно-чорного прапора під час проведення відповідних урочистих та пам'ятних заходів на території міста", – сказав він.

У прес-службі міськради додали, що рішення було ухвалено з урахуванням того, що всі етапи національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті відбулися під синьо-жовтим прапором.

"Зокрема, синьо-жовтий прапор був піднятий на вежі Ратуші 1 листопада 1918 у день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, під синьо-жовтим прапором відбулося проголошення Акта відновлення Української Держави 30 червня 1941 у Львові, синьо-жовтий прапор був стягом Української повстанської армії, синьо-жовтий прапор був внесений у сесійну залу Львівської міської ради та за рішенням від 3 квітня 1990 року був піднятий на вежі Ратуші", – ідеться в повідомленні.

9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про правовий статус і вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті, визнає такими всі організації, які боролися у XX столітті за незалежність України, зокрема Українську повстанську армію.

30 січня Львівська облрада затвердила порядок використання червоно-чорного прапора, згідно з яким його рекомендували вивішувати червоно-чорні прапори біля будівлі Львівської обласної ради та на адміністративних будівлях, у яких розміщено органи місцевого самоврядування, дев'ять разів на рік.