У Львові будуть вивішувати лише державний прапор України в пам'ятні дати, але рекомедовали використовувати і червоно-чорний

Гордон 2
У Львові будуть вивішувати лише державний прапор України в пам'ятні дати, але рекомедовали використовувати і червоно-чорний

Львівська міськрада рекомендувала використовувати у Львові червоно-чорний прапор для вшанування героїв національно-визвольної боротьби, але вивішувати в місті цими днями будуть лише державний прапор України. Відповідне рішення було ухвалено на сесії 15 лютого, повідомляє прес-служба міськради.

Міськрада затвердила 29 дат, пов'язаних із видатними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті борців за незалежність України.

Згідно з документом, у Львові в ці дати будуть вивішувати виключно синьо-жовтий прапор.

"Водночас, віддаючи шану героям різних етапів національно-визвольних змагань за незалежність України, рекомендовано під час проведення відповідних урочистих та пам'ятних заходів використовувати на території Львова символіки Збройних сил України, добровольчих батальйонів та історичної символіки, зокрема червоно-чорного прапора Організації українських націоналістів, символів Української повстанської армії, Української військової організації, Українських січових стрільців, символіки українських військово-спортивних товариств, козацької символіки", – ідеться в повідомленні.

У прес-службі міськради додали, що рішення було ухвалено з урахуванням того, що всі етапи національно-визвольної боротьби українців у ХХ столітті відбулися під синьо-жовтим прапором.

9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про правовий статус і вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті, що визнає такими всі організації, які боролися у XX столітті за незалежність України, зокрема Українську повстанську армію.

30 січня Львівська облрада затвердила порядок використання червоно-чорного прапора, згідно з яким його рекомендували вивішувати червоно-чорні прапори біля будівлі Львівської обласної ради та на адміністративних будівлях, у яких розміщено органи місцевого самоврядування, дев'ять разів на рік.