Парламентська більшість Грузії висунула міністра фінансів на пост прем'єра

Гордон 1
Парламентська більшість Грузії висунула міністра фінансів на пост прем'єра

Парламентська більшість Грузії висунула міністра фінансів Мамуку Бахтадзе на пост прем'єр-міністра, повідомляє "Грузия онлайн".

"Згідно з конституцією Грузії, парламентська більшість ухвалила рішення висунути Мамуку Бахтадзе кандидатом на пост прем'єр-міністра Грузії. Команда одноголосно підтримала його кандидатуру. Упевнений, що під керівництвом Мамуки Бахтадзе уряд Грузії успішно забезпечить рух країни вперед", – зазначив лідер більшості Арчіл Талаквадзе.

Бахтадзе обіймає посаду міністра фінансів із листопада 2017 року. Із 2013-го до 2017 року він був гендиректором АТ "Грузинська залізниця", а до цього керував "Міжнародною енергетичною корпорацією Грузії".

Згідно з процедурою, більшість подасть кандидатуру нового глави уряду президенту, а він передасть її на затвердження в парламент. Після цього новий прем'єр-міністр назве парламенту нових членів уряду.

13 червня прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі пішов у відставку. Він пояснив, що зробив це через розбіжності з керівною партією "Грузинська мрія".

Відставка Квірікашвілі сталася на тлі протестів у Грузії, які розпочалися наприкінці травня після оголошення рішення суду у справі про вбивство двох підлітків у Тбілісі в грудні 2017 року. Давид Саралідзе і Леван Дадунашвілі померли від ножових поранень, яких їм завдали однолітки під час масової бійки. Одного з обвинувачених визнали винним у вбивстві Дадунашвілі, але виправдали у справі про вбивство Саралідзе. Щодо другого підлітка обвинувачення перекваліфікували – з умисного вбивства на спробу увмисного вбивства Саралідзе.

31 травня через протести головний прокурор Грузії Іраклій Шотадзе подав у відставку. Після цього протестувальники вимагали відставки Квірікашвілі. Він відмовлявся робити це.