Полторак: Інформація про заборону військовим відкривати вогонь у відповідь – провокація

ZIK 1

Міністр оборони України Степан Полторак назвав «абсолютною провокацією» інформацію щодо заборони підрозділам ЗСУ відкривати вогонь у відповідь.

Про це Полторак сказав сьогодні, 15 вересня, на брифінгу у міжнародному центрі миротворчості і безпеки (Яворівський полігон) на Львівщині, передає кореспондент IA ZIK.

«Ніхто не забороняє застосовувати зброю, якщо є загроза життю військовослужбовців, загроза захоплення наших позицій чи небезпека проведення наступальних дій противником. Така інформація – це черговий фейк», – заявив Полторак.

Міністр також запевнив, що не існує заборони для військових копати окопи.

«Ну, як можна заборонити копати окопи? Кожен командир забезпечує підготовку та проведення інженерних робіт для виконання завдань. Але інженерні роботи мають проводитись під прикриттям», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що раніше перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг заявив, що в Мінських угодах немає жодного положення, що дозволяє вогонь у відповідь.

«Мабуть, неодноразово в новинах ви чули заяви сторін: «Ми не починаємо вогонь, а відкриваємо у відповідь». Але вогонь у відповідь – теж вогонь! У Мінських угодах немає жодного положення, яке б дозволяло вести вогонь у відповідь. Будь-який вогонь у відповідь є порушенням режиму припинення вогню. І винятків тут немає», – заявив він.