Одіозний російський депутат запропонував розірвати договір з Україною в частині визнання кордонів

Новое Время 1
Одіозний російський депутат запропонував розірвати договір з Україною в частині визнання кордонів

Перший заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін запропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної.

Про це, повідомляє РИА Новости.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною Москва підписала в 1997-му, а потім ратифікувала в 1999 році.

На думку Затуліна, документ "односторонньо вигідний" Україні, так як в ньому Росія визнає Крим і Севастополь частиною української території. На початку 2014 року Росія здійснила військове вторгнення у Крим і анексувала півострів після проведення там невизнаного світовим співтовариством референдуму.

"Наше трактування договору полягає в тому, що наше визнання кордонів, зроблене в цьому договорі, взаємопов'язане з темою договору - дружба, співпраця і партнерство. Немає дружби, співпраці та партнерства - виникає привід до того, щоб сказати: "Значить, треба всі питання вирішувати заново, в тому числі і питання щодо кордонів. Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже..., що нам потрібно в частині цього договору його денонсувати - в частині, що стосується статті другої, а саме визнання кордонів", - сказав Затулін.

Раніше Костянтин Затулін заявив, що Росія повинна скасувати акти про передачу Криму Україні від 1954 року.

Підозрюваний в посяганні на терроріторіальную цілісність України

Генеральна прокуратура України підозрює Затуліна в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

В Україні 12 вересня 2017 року Затуліна оголосили в державний розшук. Суд дав дозвіл на його затримання і доставку в суд для розгляду клопотання про арешт. У грудні суд дозволив заочно судити Затуліна.

За данинм волонтерів, Затулін причетний до організації антиукраїнських акцій в Польщі.