Майже чверть мільйона машин на єврономерах в Україні перебувають незаконно – Продан

Гордон
Майже чверть мільйона машин на єврономерах в Україні перебувають незаконно – Продан

В Україні станом на 31 січня 2018 року було понад 246,4 тис. автомобілів на єврономерах із порушенням терміну реєстрації. Про це повідомив в.о. голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан в інтерв'ю "Економічній правді".

За його словами, у 2017 році в Україну ввезли майже 960 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

"На кінець січня 2018-го на території України перебуває 425,4 тис. таких авто, з порушенням терміну – понад 246,4 тис. автомобілів. Тобто ці машини не зареєстровані, з них не сплачені податки", – зазначив Продан.

За його словами, уряд шукає збалансоване рішення для вирішення цієї ситуації.

"Потрібно врахувати інтереси тих, чиї авто перебувають на митній території з порушенням термінів, і тих, хто чесно сплатив усі митні платежі при розмитненні", – додав Продан.

17 травня 2017 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) вперше визнав винним громадянина України, який керував автомобілем із литовською державною реєстрацією, і зобов'язав його сплатити майже 420 тис. грн, що становить 300% несплаченої суми митних платежів. У ВАСУ дійшли висновку, що надані позивачем довіреність Європейського агентства соціальної інформації від 1 березня 2015 року та довіреність від імені власника цього автомобіля "не є належними і допустимими доказами наявності у позивача права на користування цим транспортним засобом на митній території України".

У жовтні минулого року голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що розмір акцизу за розмитнення авто можуть знизити до €1–1,4 тис. За її словами, законопроект про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією вже розроблено. Станом на 15 лютого такого проекту закону на розгляд Верховної Ради не вносили.