Єпархії УПЦ залишилися єдиними структурами, присутніми на Донбасі по обидві боки лінії розмежування - митрополит Антоній

УНІАН 1
Ми

Єпархії Української Православної Церкви залишилися єдиними структурами, які присутні на Донбасі по обидві боки лінії розмежування. 

Про це розповів керуючий справами УПЦ Митрополит Антоній (Паканич) в інтерв’ю інтернет-виданню "Апостроф". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наші священики на Донбасі об'єднують людей - митрополит УПЦ Антоній (Паканич), інтерв'ю

"Єпархії Української Православної Церкви залишилися єдиними структурами, які присутні на Донбасі по обидві сторони лінії розмежування. Низка наших священиків служить на кількох парафіях, одні з яких знаходяться на підконтрольних, а інші – на непідконтрольних Україні територіях", - розповідає

митрополит Антоній. 

За словами Керуючого справами УПЦ, такий факт визнають місцеві чиновники, котрі працюють в прифронтовій зоні.

"Вони прямо говорять нашим священикам, що "ви залишилися єдиною сполучною ланкою з тими непідконтрольними територіями". "Ми, – продовжують вони, – не можемо туди поїхати, а ви – можете".

Митрополит Антоній нагадує що війна, розруха і злидні розділили суспільство, а служіння священиків УПЦ реально об’єднує страну і український народ. 

"Наші священики там, на Сході України, та й не тільки там, принципово не говорять про політику, не вступають у політичні диспути, а несуть своє священицьке служіння, не розділяючи людей на "правих" і "винуватих". Вони реально об'єднують людей, а якщо людей, то і країни", - переконаний архієрей. 

Нагадаємо, нещодавно керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній дав розгорнуте інтерв’ю виданню «Апостроф», в якому висловив позицію Церкви щодо захоплення храмів УПЦ, використання уточнення "МП" і розповів про служіння священиків в зоні проведення АТО.