Небоженко: Якщо Білорусь проголосувала проти резолюції ООН про Крим, то що ми робимо у Мінську?

Гордон 1
Небоженко: Якщо Білорусь проголосувала проти резолюції ООН про Крим, то що ми робимо у Мінську?

Київ повинен перенести переговори по Донбасу з Білорусі в іншу країну Східної Європи, вважає політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Про це він написав у Facebook.

"Прощавай, Мінськ. Якщо дійсно Білорусь проголосувала проти резолюції ООН про Крим, то що ми робимо у Мінську? Треба переносити місце переговорів щодо Донбасу до будь-якої іншої східноєвропейської країни, що межує з Україною і з якою ми ще не посварилися", – наголосив політолог.14 листопада третій комітет Генеральної Асамблеї ООН, який займається соціальними, гуманітарними і культурними питаннями, ухвалив резолюцію про права людини в окупованих Росією Криму і Севастополі.

За словами постійного представника України при ООН Володимира Єльченка, резолюція підтверджує, що між Україною і РФ існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує застосування на тимчасово окупованій території російських законів і містить вимогу до РФ виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод українців у Криму.

71 держава ООН підтримала українську резолюцію щодо Криму, водночас 25 країн, включно з Росією, Білоруссю, Сербією, Північною Кореєю і Зімбабве, проголосували проти. 77 держав утрималися від голосування.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.