Депутат запропонував ввести кримінальну відповідальність за голосування чужою карткою

ZIK 4

Саме кримінальна відповідальність за неперсональне голосування, яка існує в багатьох країнах світу, додала б впевненості, щоб жоден закон ніколи не пройшов навіть за відсутності у залі одного депутата, картка якого проголосувала.

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Соболєв в ефірі програми «Vox populi» на телеканалі ZIK.

«На жаль, десятки звернень у відповідні судові інстанції, де ми просили визнати голосування за допомогою чужих карток незаконними, ні до чого не призвели. Відтак, і до цього часу судового прецедентам, який би вирішив таку проблему парламенту – немає», – констатував Соболєв.

Депутат зауважив, що в українському законодавстві дійсно є відповідальність за голосування чужою депутатською карткою. Проте, це дуже химерна відповідальність, яка передбачає право вимагати переголосування, якщо хтось помітив порушення процедури, а також моральна відповідальність.

«Я думаю, що ті законопроекти про кримінальну відповідальність за голосування чужою карткою, які свого часу готувалися зокрема і депутатами, які сьогодні входять в «Народний фронт» та БПП, були б зараз дуже актуальними», – нагадав політик.

Натомість, констатує народний депутат, завжди так виходить, що поки особа перебуває в опозиції, то готова за це голосувати, так само як і за імпічмент президента. Але як тільки політики потраплять до провладної сили, то одразу ж забувають про свої обіцянки.

«Саме кримінальна відповідальність за неперсональне голосування, яка існує в багатьох країнах світу, додала б впевненості, щоб жоден закон ніколи не пройшов навіть за відсутності у залі одного депутата, картка якого проголосувала», – підкреслив Сергій Соболєв.

На думку депутата, щоб запровадити такі зміни, сьогодні вже є усі необхідні підстави. Відтак він припустив, що перше, що зробить його політична сила «Батьківщина», зайшовши більшістю в парламент, це запровадить кримінальну відповідальність за неперсональне голосування та введе сенсорну кнопку, яка фактично унеможливлює порушення процедури голосування.