Лавров заявив про необхідність узгодження з бойовиками миротворчої місії на Донбасі

Новое Время
Лавров заявив про необхідність узгодження з бойовиками миротворчої місії на Донбасі

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про необхідність обов'язкового узгодження з бойовиками формату миротворчої місії ООН на Донбасі.

За словами Лаврова, для визначення формату миротворчої місії на Донбасі необхідно провести прямі переговори з терористами Донбасу.

"У нашому проекті резолюції позначені абсолютно необхідні критерії миротворчих операцій... Один з них... це згода конфліктуючих сторін на національний склад контингентів, які включаються в миротворчу операцію, що означає згоду звичайно ж Києва, але обов'язково Донецька і Луганська", - цитує Лаврова Інтерфакс-Україна.

5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на Донбас, за його словами, наявність миротворців ООН на Донбасі "пішла б на користь".

Того ж дня Росія направила до Організації Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту на Донбасі.

Україна виключає можливість участі представників Росії у миротворчій місії ООН на Донбасі.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер неодноразово заявляв, що Росія повинна вивести свої війська з окупованих територій Донбасу, щоб миротворча місія ООН змогла почати там свою роботу.

Також спецпредставник впевнений, що місія повинна мати повний контроль над всією зоною конфлікту, а не тільки по лінії зіткнення.

У свою чергу, РФ вважає, що в разі розміщення миротворчих сил на Донбасі, вони повинні бути лише на лінії зіткнення та мати тільки персональну легку зброю.