За два дні щеплення від кору зробили понад 2 тисячі киян – КМДА

5 канал 1
За два дні щеплення від кору зробили понад 2 тисячі киян – КМДА

Понад 2 тисяч киян зробили щеплення від кору за останні два дні. Про це заявили в столичному Департаменті охорони здоров'я.

Профілактичні вакцини отримали як дорослі, так і діти. Кількість хворих на кір у Києві зросла до 74-х. Це 57 дітей та 17 дорослих. У столиці запровадили профілактичні та протиепідемічні заходи.

Тим часом через кір в Івано-Франківську оголосили карантин у школах. А в Запоріжжі одразу три десятки медиків захворіли на цю недугу. На ліжках інфекційного відділення опинилися лікарі, які допомагали хворим на кір пацієнтам. Тепер медпрацівників Запоріжжя вакцинуватимуть додатково.

За даними ЮНІСЕФ - два тижні тому по всій країні було щонайменше три з половиною тисячі хворих. Актуальних цифр поки що немає, в Мозі обіцяють узагальнену статистику лише в понеділок. В Юнісефі вважають, що нині недужих - набагато більше. І наголошують - найкращий спосіб захиститися від хвороби – поставити щеплення.

Катерина Булавіна, медичний експерт ЮНІСЕФ, говорить: "Если речь идет о реьенке - то вакцина предоставляется бесплатно, она біла закуплена ЮНІСЕФ по азказу министерства здравоохранения. И они есть во всех поликлиниках, фапах, амбулаториях. Везде, где делают прививки. Если речь идет о взрослом - то он может купить ее на частном рінке. Либо сейчас государственніе клиниик предоставляют услугу по доступу к вакцинам частного рінка. Когда ві можете ее купить и сделать".