НБУ до кінця року чекає на уповільнення інфляції

Цензор.НЕТ
НБУ до кінця року чекає на уповільнення інфляції

Національний банк України (НБУ) очікує уповільнення інфляції до кінця 2017 після того, як вона вийшла за рамки прогнозу в 9,1%. Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

Як заявив Сологуб, Нацбанк оприлюднить новий прогноз щодо інфляції пізніше, лише зазначивши, що до кінця 2017 інфляція в Україні повинна знизитися.
"Ми очікуємо уповільнення інфляції до кінця року. Прогноз поки обговорюємо - він буде оприлюднений 26-го жовтня, тому не хотілося б зараз називати точні цифри. Головне інше. Незважаючи на неприємний факт збільшення інфляції, ми не бачимо ні галопуючої інфляції, ні карколомної девальвації - нічого подібного немає. Зараз наше завдання як полісімейкерів (policy-maker) - правильно це комунікувати і прийняти необхідні рішення щодо монетарної політики, які б сприяли поверненню інфляції в цільовий діапазон", - заявив він.
Читайте також на "Цензор.НЕТ": НБУ заборонив банкам проводити операції з банкнотами і монетами РФ із зображенням об'єктів, розташованих на окупованій території України
За словами Сологуба, на прискорення інфляції до 16,4% станом на вересень вплинули відразу кілька факторів, дія яких найближчим часом має ослабнути.
"Це просто нашарування відразу трьох чинників - внутрішня ситуація на тютюновому ринку, погода плюс зростання експорту - вплинули на чотири товарні групи. Ми оцінюємо, які чинники враховувати при прийнятті рішення щодо монетарної політики, а на які центральний банк не повинен реагувати... ситуація динамічна: коли вона розгорталася в квітні-травні цього року, то мала вигляд тимчасового шоку. Зараз же вона, з одного боку, поступово починає згортатися: це видно з цін на тютюн, з подекадної статистики Держстату, що фіксує початок падіння цін на м'ясо", - розповів заступник голови НБУ.