Кібератаки можуть активувати ядерний арсенал деяких країн, - Chatham House

Finance.UA
Кібератаки можуть активувати ядерний арсенал деяких країн, - Chatham House

Видання The Times з посиланням на звіт аналітичного центру Chatham House повідомляє, що кібератака проти Великобританії або будь-якої іншої ядерної країни може призвести до того, що помилково буде завдано ядерного удару.

«Кібернетично вразливі місця в структурах ядерних озброєнь становлять низку небезпек і ризиків. У кращому випадку цифрова незахищеність систем ядерних озброєнь може підірвати віру і впевненість у військовому потенціалі і інфраструктурі ядерної зброї», – йдеться в звіті центру.

За найгіршим сценарієм, на думку експертів Chatham House, кібератака може призвести до навмисної дезінформації і випадкового застосування ядерної зброї. У період кризи втрата довіри до можливостей ядерної зброї може вплинути на процес прийняття рішень і підірвати впевненість у ядерному стримуванні.

Експерти зазначають, що свої ядерні сили країни будували ще до того, як з’явився інтернет і сучасні передові технології. Тому нерідко питання кіберзахисту цифрових систем у структурі ядерних арсеналів не отримує належної уваги.