У США навчилися опріснювати воду Сонцем

ВГОЛОС 1

Науковці із університету Райса у Х'юстоні (Техас, США) винайшли технологію, яка може не те що зменшити споживання енергії під час опріснення води, а й дозволити зовсім не застосовувати її.

Про це інформує Tehnot.

Зазначають, що відповідна технологія названа NESMD (nanophotonics-enabled solar membrane distillation – дистиляція за допомогою сонячної мембрани методом нанофотоніки). Потоки гарячої і холодної води поділяються тонкою мембраною, проникною для водяної пари. Той проходить від гарячої води до холодної, при цьому солі осідають на мембрані. Це дозволяє знизити витрати енергії, оскільки вода повинна бути гарячою, а не окропом.

Для подальшого підвищення ефективності системи дослідники з Університету Райса об’єднали доступні на ринку мембрани з наночастинками, які перетворюють світло на тепло. Це означає, що сама мембрана нагрівається, тому не потрібна постійна подача гарячої води, вистачає просто сонячного світла. Таким чином, енергія потрібна тільки для насоса, проте навіть його можна живити від сонячних батарей.

Під час випробувань дослідницька група виявила, що, якщо сонячне світло зібрати за допомогою лінзи, то продуктивність системи зростає. Як заявляють розробники, така технологія може замінити існуючі опріснювачі і забезпечити прісну воду там, де це потрібно.