Посли G7 в Україні: Уважно стежимо за розвитком ситуації навколо Саакашвілі

Новое Время 2
Посли G7 в Україні: Уважно стежимо за розвитком ситуації навколо Саакашвілі

Посли країн Великої сімки (G7) в Україні очікують, що розслідування стосовно лідера партії Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі буде проведено оперативно і відповідно до юридичних норм.

Про це сказано в заяві послів Великої сімки, розміщеній на сайті посольства Італії в Україні.

"Ми знаємо, що пана Саакашвілі затримали, і протести тривають. Ми уважно стежимо за розвитком ситуації", - йдеться в заяві.

Дипломати закликали всі сторони "поважати і підтримувати конституційний лад і правову систему в Україні, дотримуватися прав і обов'язків мирного протесту і не намагатися дестабілізувати ситуацію".

"Ми також очікуємо, що розслідування буде проведено оперативно і відповідно до правових зобов'язань України", - резюмується в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що вранці правоохоронці спробували штурмувати наметове містечко активістів, які підтримують Михайла Саакашвілі.

Нагадаємо, 5 грудня в Києві затримали колишнього президента Грузії, екс-голову Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі в межах справи про сприяння учасникам злочинних організацій та їх укриття. Однак пізніше прихильникам політика вдалося його звільнити під час транспортування.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що протягом наступних 24 годин правоохоронці зроблять все можливе, щоб Саакашвілі був доставлений до слідчих органів.

Генеральна прокуратура підозрює, що політичну діяльність Саакашвілі спонсорував український олігарх Сергій Курченко, який разом з іншим оточенням Віктора Януковича втік з України. Гроші мали піти на організацію "акцій непокори" для усунення чинної влади в Україні.