Суддя Верховного суду відвідував АП після свого призначення: розслідування

Канал 24
Суддя Верховного суду відвідував АП після свого призначення: розслідування

Про це йдеться у програмі "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший").

Новопризначений суддя Іван Міщенко 29 листопада близько сьомої вечора суддя зайшов до будівлі Адміністрації Президента.

Іван Міщенко біля АП Іван Міщенко біля АП

Вадим Беляневич, чинний член Вищої ради правосуддя (на той час юстиції) рекомендував Міщенка на посаду на посаду судді у Верховному суді. А також до його рекомендацій входив Олексій Філатов, заступник голови Адміністрації Президента.

Читайте також: Про суддів-перевертнів, яких обрали до Верховного суду

У кодексі суддівської етики йдеться про те, що суддя повинен уникати взаємовідносин, які можуть вплинути на незалежність та неупередженість судді. А порушення цих вимог Кодексу розглядає, зокрема, Вища рада правосуддя.

Іван Міщенко біля АП відмовився пояснювати мету свого візиту. Пізніше у суді він розповів журналістам, що приходив до секретаря з питань судової реформи питань Красовського Костянтина. Окремо зазначив, що не порушував кодексу суддівської етики:

Я вважаю, що не порушував, оскільки це професійні контакти, які стосуються професійної діяльності і судової реформи. Я спілкуюся з людьми, які працюють у Раді з питань судової реформи, – пояснив новопризначений суддя.

Проте, за інформацією журналістів, суддя Міщенко не є членом Ради судової реформи при Президентові України.

Читайте також: Чому Адміністрація Президента втаємничила церемонію призначення суддів до Верховного суду

Голова Верховного суду заявила, що судді новоствореного органу не повинні мати ніяких справ на Банковій.

Звісно, що всі мають розуміння того, щоб не мати ніяких справ в Адміністрації Президента, а по-друге, не справляти таке враження, начебто у нас там є справи, – прокоментувала голова Верховного суду Валентина Данішевська.

Голова Верховного суду Валентина Данішевська Голова Верховного суду Валентина Данішевська

Адміністрація Президента у відповідь на запит з проханням пояснити мету візиту не лише Міщенко, а й інших бізнесменів та повідомити, з ким саме вони там зустрічалися, відповіла, що "відомості про відвідувачів містять персональні дані, які віднесені до інформації з обмеженим доступом".