Порошенко про створення антикорупційного суду: Якщо протягом 7-10 днів не побачу прогресу, то внесу в Раду законопроект самостійно

Гордон

Президент України Петро Порошенко заявив у Facebook, що самостійно підготує і подасть у парламент законопроект про антикорупційний суд, якщо депутати протягом 7–10 днів не розроблять відповідного документа.

"Завтра вже місяць, як я звернувся до Верховної Ради України із пропозицією щодо прискорення процесу створення Вищого антикорупційного суду. Це було продиктовано бажанням створити максимально сприятливі умови для ухвалення відповідного закону. Його проект ще на стадії написання мав би бути узгоджений між різними політичними силами. Моя пропозиція все ще в силі. Однак якщо на початку наступного тижня я не побачу прогресу, протягом 7–10 днів, то самостійно підготую та внесу відповідний законопроект", – написав Порошенко.

Він також закликав депутатів зняти з порядку денного старий законопроект №6011 "Про антикорупційні суди", як рекомендувала Венеціанська комісія, і "розчистити простір для нового проекту".9 жовтня Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновку щодо українських законопроектів №6011 та №6529 про створення антикорупційних судів в Україні.

Експерти не підтримали запровадження розгалуженої системи антикорупційних палат, що було передбачено в законопроекті №6529. Наразі цей документ відкликаний. У комісії також розкритикували низку положень законопроекту №6011, звернувши увагу на неприпустимість політизації процесу призначення суддів та необхідність дотримання Конституції під час процедур відбору.

20 жовтня президент Петро Порошенко заявив про необхідність розроблення нового законопроекту про антикорупційний суд.

6 листопада представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що якщо через два тижні в парламенті не буде створено робочу групу з напрацювання тез законопроекту, Порошенко презентує свій варіант документа.

8 листопада Порошенко закликав депутатів напрацювати новий законопроект про антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії та відкликати законопроект №6011 "Про антикорупційні суди".

16 листопада комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту повернути законопроект №6011 його ініціаторам.

Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом.

Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що суди часто затягують справи бюро.