Вже 100 росіян попросили притулку в Україні

Еспресо.TV 1
20 червня, 2017, 17:47
У Державній міграційній службі України заявляють, що за останній рік до 100 громадян Росії попросили про притулок в Україні

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Йдеться про тих осіб, які підтримували Революцію Гідності або долучилися до участі в АТО, і тепер залишилися в Україні, бо розуміють, що не можуть повернутися на територію Росії. Також є громадяни Російської Федерації, які є відомими блогерами, журналістами, політичними діячами, які підтримують опозиційні сили на території Росії.

"Починаючи з цього року, ми спостерігаємо тенденцію до значного збільшення саме громадян Росії, які приїжджають в Україну з політичних переконань і через переслідування", - сказала директор Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби Наталія Науменко.

За її словами, в Україні також спостерігається тенденція до зростання кількості заяв на отримання притулку від громадян пострадянських країн.

"Зараз значно зростає кількість громадян з Російської Федерації, які звертаються за захистом, а також громадяни Узбекистану та Таджикистану, тобто громадяни пострадянських країн, в тому числі і Білорусі. Також традиційно до нас приїжджають громадяни із Сомалі і залишаються тут і ми спостерігаємо поступову тенденцію до зростання громадян з Сирії, які просять у нас притулок", –зазначила Науменко.