Переговори гуманітарної підгрупи у Мінську закінчилися без результату. Терористи прив'язують всі питання до їхньої амністії, - Ірина Геращенко

Цензор.НЕТ 1
Переговори гуманітарної підгрупи у Мінську закінчилися без результату. Терористи прив'язують всі питання до їхньої амністії, - Ірина Геращенко

Як повідомляє Цензор.НЕТ про це вона написала у Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "Мінськ. Гуманітарна підгрупа, на жаль, завершилася безрезультатно через деструктивну позицію підконтрольних Кремлю представників ОРДЛО і їх кураторів з РФ. Вони блокують відкриття КПВВ "Золоте", росіяни не погоджуються на створення механізму з пошуку зниклих безвісти за їх участю і МКЧХ; досі немає чіткої відповіді на українську пропозицію щодо списків заручників, натомість ОРДЛО намагається прив'язати звільнення заручників до питання амністії (їхня стара тактика пов'язувати два різні питання)".

Вона продовжила: "Українська сторона ще раз повторила готовність до продовження процесу звільнення, ми також готові передати РФ засуджених за злочини перед Україною російських громадян в обмін на політв'язнів Кремля".

"Під час засідання гуманітарної групи представники ОРДЛО спробували в некоректній формі згадати події Майдану і перейти до особистих погроз. Звичайно, я це рішуче зупинила, ми не дозволимо нікому принижувати пам'ять Героїв Небесної Сотні та історію України", - зазначила перший віце-спікер.

Геращенко підкреслила: "Також ключова тема, яку жорстко підняв Л. Кучма на ТКГ- це безпека і неприпустимість збройних провокацій. Він заявив про неприйнятність обстрілів як з боку ОРДЛО, контрольованих РФ, так і самої Росії, як приклад навів факт провокаційної стрілянини в сторону України з боку російського населеного пункту Ушаковка.

Українська сторона наголосила, що в третю річницю підписання мінських угод невиконаними залишаються ключові блоки: безпековий і гуманітарний, і ми вимагаємо припинення обстрілів, негайного звільнення заручників і політв'язнів, створення групи по межі і формування зон безпеки на україно-російському кордоні, безперешкодного доступу туди СММ ОБСЄ на постійній основі".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3050477