Робота за строковим контрактом добиває українську культуру

АСН 3
Робота за строковим контрактом добиває українську культуру
Робота за строковим контрактом добиває українську культуру

Переведення працівників культури на роботу за строковими контрактами знищує мистецтво в Україні, оскільки залишає представників творчих професій без стабільного заробітку. Таку думку висловила голова вільної профспілки Національної опери ім. Т. Шевченка Віра Корнілова на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Це знищення культури, це знищення професії музичного виконавця", - зазначила експерт. За її словами, музиканти та інші діячі культури були в наказовому порядку переведені на контрактну форму трудових договорів ще в лютому минулого року. Тепер всі працівники культури укладають з підприємством договір на 1-3 років, після якого роботодавець - директор установи культури - особисто вирішує, продовжувати трудові відносини з працівником чи ні.

Працівники, в свою чергу, не мають більше прав вимагати від директора поліпшення умов праці і "вибивати" премії, оскільки, відповідно до умов договорів, затверджених Міністерством, в разі, якщо роботодавець не виконує своїх обов'язків або виконує їх не в повному обсязі, працівник має право звільниться. При цьому Корнілова додала, що на сьогодні таким чином були звільнені матері в декретній відпустці, інваліди та матері-одиначки, інші працівники втратили гарантії свого робочого місця.

На думку музиканта, найбільше це нововведення відіб'ється на молодих кадрах, які не захочуть обирати мистецтво як свою професію, оскільки держава вже не гарантує його представникам стабільну роботу, оплату праці та, в результаті, пенсійне забезпечення.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter