Пєсков про опублікованому міноборони РФ скріншоті з гри: Помилки трапляються. Нічого страшного немає, якщо вони своєчасно коригуються

Гордон
Пєсков про опублікованому міноборони РФ скріншоті з гри: Помилки трапляються. Нічого страшного немає, якщо вони своєчасно коригуються

У публікації міністерством оборони РФ скріншота з мобільної гри як доказу співпраці США з бойовиками ІДІЛ "немає нічого страшного", сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков 15 листопада журналістам, повідомляє "Дождь".

"По-перше, помилки трапляються. Скажімо так, нічого страшного немає, якщо їх своєчасно корегують. Що й було зроблено міноборони. Я б не став перебільшувати значущість цієї помилки", – заявив Пєсков.

Міністерство оборони РФ 14 листопада опублікувало у Twitter і Facebook серію чорно-білих фото, які нібито було зроблено 9 листопада в околицях міста Абу-Кемаль у Сирії. Дослідницька група Conflict Intelligence Team звернула увагу, що один знімок – це скріншот із мобільної гри AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron, а решта – із відео міноборони Іраку. Пізніше записи видалили.

У міноборони визнали помилку. У відомстві зазначили, що якийсь "цивільний співробітник одного з його підрозділів помилково прикріпив фотоматеріали до офіційної заяви". Міністерство у Twitter опублікувало нові фото, які "підтверджують забезпечення Сполученими Штатами прикриття боєздатних загонів ІДІЛ".

Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави".

У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі зі США.

У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія. У березні 2016 року президент РФ Володимир Путін наказав почати виведення основних російських сил із країни, однак авіаційне угруповання РФ продовжує завдавати ударів по позиціях сил, які протистоять президенту Сирії Башару Асаду.