У ГФС заявили, що обсяги митного оформлення вживаних авто виросли в шість разів

Гордон 1
У ГФС заявили, що обсяги митного оформлення вживаних авто виросли в шість разів

За січень–жовтень 2017 року обсяги митного оформлення вживаних авто виросли вшестеро, повідомили в Держфіскальній службі України.

"За 10 місяців 2017 року на митну територію України імпортовано 123 тис. автомобілів та сплачено до бюджету 17,4 млрд грн митних платежів. Із них 56 тис. – уживаних транспортних засобів, з імпорту яких сплачено 4,3 млрд грн митних платежів. За січень–жовтень 2017 року обсяги митного оформлення вживаних авто виросли в шість разів", – ідеться в повідомленні.

Зауважують, що якщо раніше в середньому протягом місяця ввозили приблизно 1 тис. старих авто, то поточного року – майже 6 тис. авто щомісяця, а в жовтні – понад 7 тис. автомобілів.

У ДФС підкреслили, що такому зростанню сприяло внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку уживаних транспортних засобів, якими зменшено ставки акцизного податку на такі автомобілі в 10–20 разів.

"Це сприяло зменшенню загального податкового навантаження, яке на сьогодні складає приблизно 35–40% вартості автомобіля. До набрання чинності закону акцизний податок був настільки великий, що податкове навантаження на уживаний транспортний засіб сягало 90% – майже стільки, скільки коштував цей автомобіль. Зазначена норма діє з 1 серпня 2016 року (часу набуття чинності закону України "Про внесення змін до підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів") до 31 грудня 2018 року", – повідомили у відомстві.

17 травня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) уперше визнав винним громадянина України, який керував автомобілем із литовською державною реєстрацією, і зобов'язав його сплатити майже 420 тис. грн, що становить 300% несплаченої суми митних платежів.

У ВАСУ дійшли висновку, що надані позивачем довіреність Європейського агентства соціальної інформації від 1 березня 2015 року та довіреність від імені власника цього автомобіля "не є належними і допустимими доказами наявності у позивача права на користування цим транспортним засобом на митній території України".

Нардеп від Блоку Петра Порошенко, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що розмір акцизу за розмитнення авто можуть знизити до €1 тис. – 1,4 тис.

6 вересня в Києві під Верховною Радою пройшла акція за легалізацію нерозмитнених авто.

Наразі акцизні збори в Україні настільки великі, що перевищують усі інші податки під час розмитнення європейських авто, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Южаніна сказала 12 жовтня, що законопроект про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією вже розробили.

За даними ДФС, станом на 1 листопада 2017 року в Україні незаконно перебуває майже 236,6 тис. автомобілів із іноземною реєстрацією.