У НАПК знищують документи, які можуть бути доказами протиправної діяльності співробітників

Гордон
У НАПК знищують документи, які можуть бути доказами протиправної діяльності співробітників

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) очікує дозволу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на проведення слідчих дій у справі зловживань у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК), повідомила "Українська правда" з посиланням на інформоване джерело.

Ще одне джерело видання заявило, що в НАЗК "почали знищувати документи, які можуть бути доказами протиправної діяльності співробітників".

За інформацією "Української правди", детективи НАБУ встановили, що "куратор НАЗК" в Адміністрації Президента Олексій Горащенков давав указівки працівникам агентства через додаток WhatsApp.

У межах кримінального провадження детективи дістали доступ до телефона керівника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників у НАЗК Ганни Соломатіної. У листуванні з нею Горащенков давав указівки щодо перевірок електронних декларацій.

14 листопада Соломатіна заявила, що агентство фальсифікує результати перевірок електронних декларацій. За словами Соломатіної, їй і двом її колегам пропонували, щоб рішення НАЗК спочатку розглядали в Адміністрації Президента.

"Систему електронного декларування, на яку українці витратили стільки грошей, яку підтримували і підтримують європейці, на сьогодні повністю скомпрометовано... Насправді електронне декларування використовують для покривання лояльних до влади чиновників, розправи над неугодними і з метою збагачення голови та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікують", – розповіла Соломатіна.

В АП заявили, що там немає людей, які могли б бути причетними до фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій українських чиновників.

У Національному антикорупційному бюро України почали досудове розслідування за фактом можливого вчинення посадовими особами НАЗК дій щодо одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах.

Кабінет Міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції в березні 2015 року. Запуск НАЗК був однією з умов одержання Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство також займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців.