Через бездіяльність сільської ради мешканці села на Волині залишаться без каналізації

ВГОЛОС 2

Мешканці села Світязь, яке розташоване в районі Шацьких озер, залишаться без каналізації через провал тендерної процедури на 4,5 млн гривень.

Про це йшла мова під час наради з питань соціально-економічного розвитку області, що відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука.

За словами начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитра Новохатського, на будівництво мереж та споруд навколо господарсько-побутової каналізації в селі Світязь Шацького району з Державного фонду охорони навколишнього природного середвища виділено 4 млн 486 тисяч 464 грн. 6 листопада поточного року Світязька сільська рада повторно провела тендер на будівництво, загальна вартість робіт 4 млн 690 тисяч грн. Однак тендерний комітет відхилив наявні пропозиції, тому торги не відбулися. Офіційна причина – тендерні пропозиції не відповідають умовам тендерної документації.

«Дослівна інформація сільського голови: пропозиція переможця аукціону визначених торгів товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна корпорація «Інтерсіті» не відповідає технічному завданню тендерної документації в частині відсутності всіх передбачених компонентів на виконання робіт будівництва мереж та споруд господарсько-побутової каналізації села Світязь, а саме відсутня хімічна стійка епоксидна клейова композиція Ceresit в кількості 27 кілограм. Фактично, можна констатувати, що кошти не освоять – часу для проведення робіт немає», – зауважив Дмитро Новохатський.

На думку заступника голови ОДА Сергія Кошарука, причина провалу тендеру – у бездіяльності сільської ради:

«Сільська рада отримала із Державного бюджету майже 5 мільйонів гривень та ще й на каналізування та інфраструктура. Будь-який орган місцевого самоврядування тільки мріяти про таке міг би. А тут нема бажання та можливості належним чином попрацювати із підрядниками та підготувати тендерну документацію. Розумію, якби це було вперше, а так… Дивна історія. Можливо, треба провести розслідування, чому так трапилося».

«Вголос»