Єврокомісія подала на Угорщину в суд через закон про освіту

ZAXID.NET 4

Єврокомісія вирішила позиватися в Суді ЄС до Угорщини через її змінений закон про освіту, який обмежує в правах університети з-за меж ЄС. Про це йдеться у рішенні Єврокомісії, інформує «Європейська правда».

«Єврокомісія вирішила позиватися до Угорщини у Суді ЄС на підставі того, що редакція її про вищу освіту від 4 квітня 2017 року диспропорційно обмежує університети з ЄС і з-за його меж у їхній діяльності і потребує відповідності з законодавством Євросоюзу», – йдеться у повідомленні.

Згідно з висновками Венеціанської комісії, угорський закон про вищу освіту у цілому відповідає європейським нормам, але його змінений варіант, який посилює правила стосовно іноземних вузів, містить деякі «дуже проблематичні» положення.

Як повідомляється, у липні Європейська комісія направила Угорщині застереження у рамках юридичної процедури проти Угорщини про те, що закон про вищу освіту несумісний зі свободою вищих навчальних закладів надавати послуги та відкриватися в будь-якій точці ЄС.

Нагадаємо, 11 квітня президент Угорщини Янош Адер підписав схвалений парламентом закон про вищу освіту, в який внесено правки, що дозволяють закрити заснований мільярдером Соросом Центрально-європейський університет. Згідно з документом, в Угорщині значно ускладнюються існування університетів, зареєстрованих за межами ЄС. Тепер університети повинні відкривати кампуси за кордоном, змінити свій юридичний статус і посилити критерії набору студентів та співробітників з числа громадян країн, що не входять в ЄС. На початку квітня десятки тисяч людей вийшли на вулиці Будапешта, виступаючи проти закону, який поставив під загрозу закриття університет Сороса. У США висловили стурбованість у зв'язку з можливим закриттям університету Сороса.

26 квітня Європейський Союз відкрив справу проти Угорщини через загрозу закрити в Будапешті Центрально-Європейський університет (CEU), заснований американським мільярдером.