Верховна Рада підвищила зарплати нардепам

ZAXID.NET 3

Верховна Рада прийняла постанову № 7172 про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України, «за» проголосували 235 народних депутатів. Про це інформують «Українські новини».

Як повідомляється, депутати збільшили посадовий оклад голови парламенту до 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1 такий мінімум зараз становить 1,6 тис. грн, 12 - відповідно 19,2 тис. грн) та членів комітетів Ради, якими є більшість депутатів, - до 10 таких мінімумів (16 тис. грн).

Посадові оклади депутатів установлені на рівні окладів членів Кабінету міністрів.

Згідно з документом, перший заступник голови Ради буде отримувати оклад 11,5 мінімумів (18,4 тис. грн), а заступник голови - 11 мінімумів (17,6 тис. грн).

Оклад голови комітету і фракції (групи) становитиме 10,6 мінімумів (16,8 тис. грн), а їхніх заступників - 10,3 мінімумів (16480 грн).

Також у межах видатків на оплату праці, затверджених державним бюджетом на відповідний рік за рішенням комітету Ради з питань регламенту та організації роботи, а також бюджетного комітету, депутат отримує надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів уряду.

Крім того, встановлюється загальний місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів депутата у розмірі 25 прожиткових мінімумів (40 тис. грн).