Глава німецької розвідки Каль: Силові амбіції Росії будуть зростати

Гордон
Глава німецької розвідки Каль: Силові амбіції Росії будуть зростати

Наразі немає підстав уважати, що відносини Заходу з Росією покращаться за президентства Володимира Путіна, заявив глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини Бруно Каль під час виступу у Фонді імені Ганса Зайделя в Мюнхені, повідомляє видання Süddeutsche Zeitung.

За його словами, концентрація влади у РФ в одних руках свідчить тільки про подальші труднощі. Каль підкреслив, що не варто більше плекати надій щодо Криму, і додав, що "силові амбіції Росії будуть зростати".

Після великомасштабних спільних російсько-білоруських військових маневрів розвідка Німеччини констатувала "потужну" модернізацію озброєння та вміння керувати військами. За словами Каля, це "вселяє неспокій".

Він переконаний, що Росія намагається зайняти позицію лідера на європейському континенті. "Метою є послабити Євросоюз і відштовхнути США, а особливо – вбити між ними клин", – стверджує Каль.

Він назвав Росію "незручним сусідом" і висловив припущення про реальність загрози від розміщених біля Калінінграда ракет малої дальності.

Водночас глава розвідки закликав налагоджувати з Москвою "тісні зв'язки" і тримати відкритими канали спілкування.

У червні голова військового комітету НАТО генерал Петр Павел повідомив, що Росія збільшує свій військовий потенціал практично на всіх фронтах, тому НАТО треба бути напоготові, щоб не допустити сценарію анексії Криму і вторгнення в Східну Україну.