Держдеп США просив Ізраїль не поспішати з реакцією на заяву Трампа про Єрусалим - Reuters

Новое Время
Держдеп США просив Ізраїль не поспішати з реакцією на заяву Трампа про Єрусалим - Reuters

Держдеп США просив Ізраїль не поспішати з офіційною реакцією на заяву президента Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею країни, пише Reuters з посиланням на документи, які є в розпорядженні видання.

За даними ЗМІ, дипломати в посольстві США в Тель-Авіві звернулися до офіційних осіб Ізраїлю із заявою про те, що Вашингтон повинен оцінити потенційну загрозу для об'єктів і громадян США за кордоном після оголошення про таке рішення.

У документі, датованому 6 грудня йдеться, що США очікують негативну реакцію окремих країн.

У ще одному документі Держдепу США говориться, що американські дипломати створять цільову групу для відстеження реакції світу на заяву Трампа.

За словами співрозмовника видання, знайомого з темою, створення такої групи є звичайною практикою в подібних випадках.

У Держдепі США офіційно не прокоментували інформацію ЗМІ.


Нагадаємо, що 6 грудня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Глава Білого дому назвав це рішення "довгоочікуваним кроком" для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

За словами прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, за священними місцями в Єрусалимі збережеться статус-кво, буде забезпечена свобода віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас заявив, що рішення Дональда Трампа нівелює всі спроби Вашингтона встановити мир між Ізраїлем і Палестиною.

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська влада маэ намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.