У МЗС Венесуели заявила, що слова Трампа про "військовому варіанті" – посягання на суверенітет і територіальну цілісність країни

Гордон
У МЗС Венесуели заявила, що слова Трампа про

Слова президента США Дональда Трампа, що Вашингтон може застосувати "військовий варіант" для вирішення ситуації у Венесуелі, – це зазіхання на територіальну цілісність і суверенітет країни. Про це заявив міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаза, повідомляє Ultimas Noticias.

Венесуела "рішуче відхиляє недружні й ворожі заяви" Трампа, ідеться в тексті.

"Войовничі заяви Трампа – пряма загроза миру, стабільності, незалежності, територіальній цілісності, суверенітету та праву на самовизначення Венесуели", – заявив Арреаза.

Глава зовнішньополітичного відомства підкреслив, що Трамп сказав це на другий день після заяв президента Венесуели Ніколаса Мадуро, який хотів відновити відносини зі США.

У МЗС Венесуели також заявили, що "нерозсудливі" заяви американського президента можуть утягнути країни регіону в конфлікт, і закликали світову спільноту засудити заяву Трампа.

11 серпня президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що хоче зустрітися із Трампом. Він також доручив організувати з американським президентом телефонну розмову.

Трамп сказав, що не виключає "військового варіанта" у Венесуелі, якщо це буде необхідно.

Міністр оборони Венесуели Владімір Падріні назвав слова президента США "божевільним учинком".

Із квітня у Венесуелі тривають масові протести проти Мадуро і змін до конституції, їхніми жертвами стало понад 100 осіб.

30 липня у Венесуелі пройшло голосування за делегатів конституційної асамблеї, яка, за задумом Мадуро, мала змінити основний закон, що діє з 1999 року. 31 липня президент країни заявив, що влада перемогла на виборах до конституційної асамблеї.

Через вибори до асамблеї США ввели санкції щодо Мадуро. У ЄС заявили, що країни – члени організації не можуть визнати конституційну асамблею Венесуели, і вважають, що вибори посилили кризу у країні.