Турчинов: у 2014 році я був змушений заспокоювати людей і говорити, що армія нас захистить

Радіо Свобода 1
Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що у 2014 році «був змушений заспокоювати людей».
«Коли російські війська почали захоплювати Крим, коли російські війська почали нависати над нашими східними і північними кордонами, коли в багатьох регіонах почалися сепаратистські заколоти, у Криму почалася реальна паніка… Я змушений був заспокоювати людей, говорити, що «в нас є армія», що «армія вас захистить», щоб в країні не було паніки», – сказав Турчинов в Оболонському районному суді, який розглядає справу про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.
Він заявив, що в Україні «міг початися хаос».
«Думаю, що всі розуміють, якби я вийшов тоді на екрани і сказав: «Друзі, у нас нема армії, вас нема кому захистити. На превеликий жаль, мої накази нема кому виконувати або вони не виконуються, у країні міг початися хаос», – додав секретар РНБО.
Турчинов виконував обов`язки президента України після того, як Янукович залишив Україну в лютому 2014 року й до моменту інавгурації президента Петра Порошенка в червні.
У період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто людей, найбільше – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею».
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.
Оболонський райсуд наприкінці червня 2017 року почав заочний розгляд справи за обвинуваченням у державній зраді екс-президента України Віктора Януковича. Справа щодо подій на Євромайдані розслідується як окреме провадження.
Екс-президент України, який втік до Росії після розстрілів на Майдані, звинувачення відкидає.