Марсіанські астероїди є уламками планетарної кори – вчені

Дзеркало Тижня 1
Марсіанські астероїди є уламками планетарної кори – вчені

Уламки Марса відокремилися в результаті бомбардування поверхні планети.

Вчені заявили про те, що троянські астероїди Марса з'явилися в результаті бомбардування поверхні Червоної планети іншими небесними тілами, повідомляє Popular Mechanics.

У ході дослідження вчені звернули увагу на троянські астероїди Марса, які розташовуються в точці Лагранжа L4 або L5 системи Марс — Сонце, щодо яких вони знаходяться в стабільному стані.

Вчені вивчили хімічний склад троянських астероїдів і встановили, що він нагадує хімічний склад кори і мантії планети, що не характерно для астероїдів, які знаходяться у внутрішніх кордонах Сонячної системи.

На думку дослідників, троянські астероїди виникли в результаті зіткнення Марса з астероїдом діаметром від 100 до 200 кілометрів, яке сталося 1 -4,5 мільярда років тому. Встановити точне місце зіткнення вченим не вдалося.

Читайте також: NASA визнало нездатність відправити людей на Марс до 2030 року

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter