Відстрочка ринку сільгоспземель, контроль Порошенка над НКРЕКП та інші головні новини бізнесу

Новое Время
Відстрочка ринку сільгоспземель, контроль Порошенка над НКРЕКП та інші головні новини бізнесу

ТОП головних новин українського бізнесу за 7 грудня від НВ Бізнес.

1 Мораторій на продаж с/г землі продовжили ще на рік

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року. За відповідний законопроект №7350 проголосували 236 народних депутатів.

Дія мораторію мала закінчитися 1 січня 2018 року.

Автори прийнятого закону вважають, що перед введенням в Україні обороту сільгоспземель необхідно розробити і прийняти законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.

І продовження мораторію надасть час для розробки механізму введення прозорого ринку земель сільгосппризначення.

2 Депутати вирішили віддати НКРЕКП під контроль Порошенко, захистити "українське" і зобов'язати виробників курятини платити більше податків

Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє президенту Петру Порошенко одноосібно призначати членів НКРЕКП на вакантні посади (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг).

Таке право, відповідно до закону (реєстр. №7342-1), надається главі держави тимчасово, до конкурсного відбору нових членів регулятора.

Відзначимо, що з листопада робота Нацкомісії була заблокована. НКРЕКП не змогла зібратися через відсутність кворуму. Причиною був догляд Бориса Циганенко на лікарняний. Глава НКРЕКПДмитро Вовк звернувся до керівництва країни з проханням зупинити ротацію членів НКРЕКП, щоб люди не йшли, поки не призначать нових.

Також сьогодні депутати прийняли за основу скандальний законопроект про "захист українського виробника". Законопроект №7206 передбачає "сприяння розвитку промислового виробництва і малого та середнього підприємництва" за допомогою ізмененіяпроцедур публічних тендерних закупівель.

Співавторами документа є депутати Радикальної партії Олег Ляшко і Віктор Галасюк. За їх твердженням, цей закон "дозволить скоротити імпорт до 25%, що призведе до збільшення темпів економічного розвитку українських підприємств". Законопроектом пропонується надавати під час держзакупівель преференції українським підприємствам, навіть якщо їхні послуги будуть коштувати дорожче на 43%.

У той же час, за підрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), яке виступило проти прийняття цього документа, назвавши його "мегакорупційні", іноземних компаній серед учасників і переможців в державних закупівлях - не більше 1%, тоді як імпортні товари в загальному обсязі держзакупівель складають 27%.

Також, податковий комітет Ради запропонував збільшити податки українським виробникам курятини. У проект державного бюджету на 2018 рік внесли поправку, згідно з якою українські птахофабрики пропонується зняти з четвертої групи єдиного податку.

Єдиний податок 4 групи розрахований на аграріїв, що обробляють землю і встановлений на рівні 0,95% від вартості орендованої землі. Зараз на цей же єдиний податок замість податку на прибуток дозволено переходити і птахофабрикам. В результаті вони платять набагато менше, ніж міг би отримати держбюджет.

3 Співробітників НБУ запідозрили в змові з 37 банками

Національна поліція України підозрює службових осіб Національного банку (НБУ) в змові з власниками та керівниками 37 банків.

Так, поліція підозрює службові особи НБУ в зловживанні владою або службовим становищем під час докапіталізації цих банків "з корисливих спонукань, з метою особистого незаконного збагачення".

Виходячи з цього, суд дозволив Нацполіціі вилучити в НБУ інформацію про докапіталізацію в таких банках.

4 Нафтогаз знайшов нових європейських партнерів для української ГТС

Нафтогаз України підписав меморандум з голландською компанією Gasunie і французької GRTgaz про співробітництво у використанні газотранспортної системи України (ГТС).

"Ми вже ведемо розмову ні з двома компаніями - Snam і Eustream, а тепер ще й з Gasunie і GRTgaz. Плюс ми найняли інвестиційний банк Rothschild, який активно працює над структуруванням самого процесу пошуку і залучення міжнародного партнера", - повідомив головний комерційний директор холдингу Юрій Вітренко.

5 Найбільша товарна біржа Китаю зацікавилася новими активами в Україні

Найбільша спотова товарна біржа в Китаї Bohai Commodity Exchange Co., Ltd (BOCE), що володіє 100% акцій УБРР (Українського банку реконструкції та розвитку), зацікавлена в покупці інших фінансових активів в Україні.

"Нам цікаво. Але ми також повинні дивитися на ті перешкоди, які стоять перед нами", - сказав генеральний директор BOCE Ян Дун Шенг у відповідь на питання, чи зацікавлена китайська біржа в покупці Української біржі.

Він привів у приклад фондовий ринок Китаю, який є одним з найбільш капіталізованих ринків, міг би дати багато користі Україні. Ян Дун Шенг також зазначив, що фондовий ринок - це основа побудови інших ринків.

Такими були головні ділові новини четверга.