Нацполиция відмовилася закуповувати пальне у "Трейд Коммодити" з порушеннями – ЗМІ

Гордон
Нацполиция відмовилася закуповувати пальне у

Національна поліція допустила порушення під час скасування закупівлі пального у ТОВ "Трейд Коммодіті", яка виграла тендер на постачання пально-мастильних матеріалів у системі електронних торгів Prozorro. Про це пишуть "Наші гроші".

Офіційно пропозиції "Трейд коммодіті" за всіма шістьма лотами було відхилено через невиконання фірмою однієї з головних вимог замовника – мати достатню кількість автозаправок у всіх областях і кількох окремо зазначених містах.

Однак компанія оскаржила рішення Нацполіції в антимонопольному комітеті, указавши, що замовник за законом має надати учаснику можливість подати уточнені документи протягом 24 годин із моменту його ознайомлення з рішенням конкурсного комітету.

АМКУ задовольнив скаргу "Трейд Коммодіті" в частині відхилення її заявки, а також у частині визначення поліцією переможцями торгів за іншими лотами фірм "ОККО Контракт", "Нафтотрейд ресурс" і "Техойл рітейл".

Але поліція не стала виконувати рішення АМКУ, пославшись на відсутність "технічної можливості" повернути "Трейд Коммодіті" на стадію оцінки за лотами 2–6, і відмінила торги за всіма шістьма лотами.

За даними видання, Нацполіція насправді могла виконати рішення АМКУ як мінімум за одним із лотів, однак не стала цього робити. Суть у тому, що система Prozorro дає змогу довантажувати скарги в АМКУ тільки під один лот, тимчасом як "Трейд Коммодіті" подала одну скаргу на всі 6 лотів. У такий спосіб замовник може виконати рішення АМКУ тільки щодо одного лота, у який завантажилась скарга.

12 жовтня речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко заявив, що Нацполіція відхилила пропозиції "Трейд Коммодіті" не тільки через проблеми з конкурсними документами, але й "усвідомлення всіх ризиків" співпраці з фірмою, яка занижує на торгах вартість свого палива, а, отримавши підряд, вимагає від замовника підняти ціну.

Дані проекту "Zaкупівлі 2.0" свідчать, що протягом двох із половиною років участі в державних тендерах "Трейд Коммодіті" виграла підряди на 6,87 млрд грн. Серед найбільших замовників продукції підприємства НАЕК "Енергоатом", ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", ПАТ "Укрзалізниця" та інші компанії.

11 жовтня Національне антикорупційне бюро України затримало заступника глави Міноборони і керівника департаменту за підозрою в розтраті 149 млн грн під час закупівлі палива. Досудове розслідування детективи почали у вересні 2016 року. Ідеться про директора департаменту держзакупівель МОУ Володимира Гулєвича і заступника міністра оборони генерал-майора Павловського.

Загалом у справі фігурує шість чиновників Міноборони. 12 жовтня Солом'янський суд обирає їм запобіжний захід.

Нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко розповів, що кримінальна справа пов'язана з компанією "Трейд Коммодіті", до якої має стосунок бізнесмен Андрій Адамовський. За словами парламентарія, Адамовський є партнером нардепа від БПП Олександра Грановського. Останній заперечує причетність до компанії.

За інформацією "Українських новин", посадові особи "Трейд Коммодіті", які фігурують у справі, утекли.