Конфлікт України та Польщі на ґрунті історії: Дещиця розповів, з чого все почалося

Сегодня
Конфлікт України та Польщі на ґрунті історії: Дещиця розповів, з чого все почалося

Прояснення історичних позицій України та Польщі вимагає часу. Про це в інтерв'ю TVN24 заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

За словами посла, історія Польщі та України завжди була складною, але на високий рівень політичного порядку денного ці питання підняли саме останніми роками.

"Україна почала відновлювати свою історичну політику після 2014 року і саме там почалися дискусії", – додав дипломат.

"Нам потрібно деякий час, щоб прояснити ці позиції", – підкреслив Дещиця.

"Ми хочемо співпрацювати з Польщею, ми не робимо жодних кроків, щоб сперечатися з Польщею. Ми не хочемо напруженості і у нас хороші відносини з Польщею", – зазначив посол, додавши, що Україна завжди розглядали Польщу в якості моделі трансформації.

"Для багатьох українців це дійсно шлях, яким ми хочемо йти – шлях Польщі після трансформації 1989 року", – додав Дещиця.

Крім того, Дещиця заявив, що Україна виступає за діалог з Польщею, адже прагне до стратегічного рівноправного партнерства зі своїм західним сусідом.

Як повідомлялося, датою надзвичайного засідання, яке має провести Консультаційний комітет Президентів України та Польщі для розв'язання кризи у відносинах між країнами, обрана п'ятниця, 17 листопада. Засідання має відбутися на рівні зовнішньополітичних радників.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький заявив, що рішення, які сьогодні приймає Україна, ставлять під сумнів стратегічне партнерство між країнами.

Разом з тим голова МЗС Польщі Ващиковський стверджує, що у відносинах з Україною не вдалося досягти прогресу "навіть в найпростіших справах".