"З Януковичем не довелося зустрітися. Я приходив двічі ... результат аналогічний - "поки відсутній", - адвокат Герасько про поїздку в Ростов

Цензор.НЕТ 1
Як повідомляє Цензор.НЕТ, про деталі поїздки Герасько розповів у коментарі "Українській правді".
"З Януковичем Віктором Федоровичем не довелося зустрітися, його не було на місці. Проте, знайшов його адресу і будинок, він там проживає, зміг переговорити з охороною, залишив заяву, щоб він зв'язався зі мною, повноваження і візитку", - розповів він.
За словами Гераська, він перебував у Ростові з 8-го по 12-те жовтня, двічі приходив за місцем реєстрації Януковича, однак марно:
"Я приходив двічі ... 9-го і 11-го результат аналогічний - "поки відсутній" мій клієнт не звітує охороні, коли від'їжджає і прибуває. Однак, охорона (поліція) чітко дали зрозуміти, що мої документи будуть передані Віктору Федорович, щойно він приїде. Оскільки суд поспішає, продовжуючи призначати в стислі періоди часу справу, я змушений повернутися до Києва".
Герасько зазначив, що йому не повідомили, де перебуває Янукович, однак охоронці стверджують, що він проживає в Ростові-на-Дону за адресою, раніше зазначеною адвокатами - вул. Єременка, 81.
"На жаль, мені не залишили номер телефону, щоб я міг набрати підзахисного. А тому, чекаю відповіді від клієнта", - розповів адвокат, додавши, що крім цього підготував і направив кілька адвокатських запитів у Ростовський обласний суд, Мін'юст, головне управління поліції РФ.
Адвокат пояснює, що без зустрічі й узгодження правової позиції представляти надалі інтереси клієнта неможливо, оскільки буде порушено право на захист.
"Висловлювання прокурора про нібито затягування справи спростовуються законом України "Про безоплатну правову допомогу і не відповідають дійсності", - також зазначив він.
На запитання, за чий рахунок Герасько здійснив поїздку в Ростов, захисник відповів:
"Суд публічно перед моєю поїздкою пообіцяв компенсувати витрати, тому я витрачав власні кошти, однак сподіваюся, що, оскільки публічні зобов'язання повинні виконуватися, сподіваюся, що отримаю сатисфакцію".
Водночас, він не вказав суму коштів, яку витратив на тижневу поїздку.
Герасько додав, що весь цей час перебува у Ростові, а шлях його лежав через Білорусь і Москву, оскільки прямих авіасполучень з Росією немає.
Раніше адвокат Януковича Віктор Сердюк у коментарі дав зрозуміти, що Герасько не мав підтвердження про зустріч з його підзахисним і вказав, що останнім часом і сам не мав комунікації з клієнтом.
Сердюк уточнив, що спілкується з Януковичем тільки особисто, а засоби зв'язку з ним не використовуються.
У свою чергу прес-секретар сина екс-президента Олександра Януковича Юрій Кірасир сказав, що Віктор Янукович "не має наміру ні з ким зустрічатися в цій справі, поки з боку звинувачення і суду не будуть припинені порушення його прав у судовому процесі".
Як відомо, Оболонський райсуд Києва застосовує до Януковича спеціальне заочне судове провадження, оскільки той не з'являється особисто на допити і в суд.
5 липня Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україноюсудовому процесі у справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.
Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.
11 жовтня Оболонський райсуд переніс на 19 жовтня засідання у цій справі в зв'язку з тим, що М.Герасько повинен був повернутись із відрядження в РФ тільки 13 жовтня.