Майже 80% вбивств цивільних у Сирії вчинені Росією і силами Асада - інфографіка

Тиждень

У Сирії протягом листопада 2017 року загинуло 996 цивільних осіб. Про це йдеться у періодичному звіті Сирійської організації з прав людини (SNHR).

Зазначається, що у 79% випадків масові вбивства були здійснені прибічниками сирійсько-російського альянсу.

За даними правозахисників, внаслідок атак військ Башара аль-Асада у листопаді загинули 503 мирних жителів, у тому числі 51 жінка та 74 дитини.

Наголошується, що жертвами ударів Військово-космічних сил Росії стали 279 цивільних, у тому числі 44 жінки та 95 дітей.

Крім того, від рук терористичного угрупування "ІДІЛ" було вбито 114 мирних жителів, у тому числі 10 жінок та 16 дітей, а курдським самоврядуванням вчинено кровопролиття над 15 цивільними, включаючи одну дитину та дві жінки.

Також додається, що 74 цивільних осіб, у тому числі 24 дітей та 5 жінок, померли потопаючи, коли бігли по морю, або під час бомбардувань.

Нагадаємо, 4 грудня у Сирії урядові війська спільно з російськими союзниками атакували пригород столиці Дамаск, унаслідок чого загинуло щонайменше 27 мирних мешканців.

Додамо, 26 листопада в Сирії урядові війська спільно з російськими союзниками атакували населений пункт Аль-Шафа, на сході провінції Дейр-ез-Зор, що зараз перебуває під контролем терористичного угрупування ІДІЛ, унаслідок чого загинуло 34 людини, серед яких 15 дітей. Водночас, сили Асада здійснили атаку на території, контрольовані сирійськими повстанцями неподалік столиці Дамаска. Внаслідок цієї атаки загинуло 23 особи, зокрема четверо дітей.

Як повідомлялося, 18 листопадау результаті авіаударів і обстрілу підконтрольного загонам сирійської опозиції передмістя Дамаску - Східної Гути з 14 по 17 листопада загинули 45 мирних жителів, 307 поранені.