Верховний суд України скасував закриття кримінального провадження щодо Іванющенка

Тиждень 13

Верховний суд України скасував рішення про закриття кримінального провадження щодо колишнього екс-нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Про це повідомили в прес-службі ГПУ.

«На виконання покладених законом повноважень Генеральною прокуратурою України забезпечено скасування незаконного судового рішення, ухваленого 26.01.2017 Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ на користь Ю. Іванющенка, підозрюваного у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 368-2 (незаконне збагачення) КК України», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється Верховним Судом України задоволено заяву заступника генпрокурора про перегляд вказаної ухвали через неоднакове застосування касаційною інстанцією однієї і тієї ж норми права, що зумовило ухвалення різних за змістом судових рішень.

«Постановою Верховного Суду України від 12.10.2017 скасовано зазначену ухвалу касаційної інстанції, якою безпідставно відмовлено в скасуванні ухвали Апеляційного суду м. Києва, що перешкоджала розгляду апеляційної скарги прокурора на незаконне рішення слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 27.01.2016 про безпідставне закриття кримінального провадження стосовно підозрюваного Ю. Іванющенка», - розповіли в ГПУ.

Наразі матеріали справи направлено на новий судовий розгляд до суду апеляційної інстанції.

28 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Верховний суд закрив всі кримінальні провадження щодо Іванющенка. Луценко зауважив, що це відбулося перед ухваленням рішення про продовження санкцій Європейського Союзу проти колишнього президента України Віктора Януковича та його соратників. Проте Верховний Суд заявив, що рішення про щодо Іванющенка, по суті, не переглядав і, відповідно, не приймав рішення про закриття кримінального провадження щодо нього. Після цього Центр протидії корупції повідомив, що через зняття санкцій з Іванющенка Україна втратила 5,4 мільярда. Однак у ГПУ спростували цю інформацію.

У березні ЄС продовжив ще на один рік санкції проти 15 колишніх українських високопосадовців часів президентства Віктора Януковича, Юрія Іванющенка виключили зі списку.

7 березня ГПУ повідомила, що кримінальні провадження за підозрою Іванющенка об’єднані в одне, досудове розслідування триває.