Влада Каталонії почала кампанію за незалежність від Іспанії

Тиждень 2

Влада Каталонії 14 вересня почала кампанію щодо проведення референдуму за незалежність від Іспанії.

Відповідне рішення оголосили під час кориди в місті Таррагона.

Зазначається, що кампанії приєднався також мер Барселони, який наголосив, що референдум щодо незалежності відбудеться й у найбільшому каталонському місті.

Напередодні каталонська прокуратура наказала поліції вилучати скриньки для голосування та інші предмети, які можуть бути використані для проведення референдуму.

У відповідь глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон закликав залишити поліцію у спокої.

Як повідомлялось, у Національний день Каталонії, 11 вересня, близько мільйона жителів столиці автономії Барселони вийшли на центральні вулиці з мітингом на підтримку референдуму про незалежність цього регіону від Іспанії. Уряд Каталонії збирається провести референдум вже 1 жовтня, не дивлячись на заборону Іспанії, яка називає його незаконним.

Нагадаємо, що 6 вересня Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність. У свою чергу прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Конституційний суд анулювати закон.

При цьому голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що наполягає на проведенні референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня, незважаючи на заяви центрального уряду та судів щодо незаконності проведення референдуму.

Згодом державний прокурор Іспанії порушив кримінальне переслідування проти лідера Каталонії Карлеса Пуйджемонта і членів уряду після того, як парламент Каталонії підтримав ідею референдуму про незалежність. Їх звинувачують у зловживанні державними грошима, непослуху і зловживаннях на посаді. Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав каталонських державних службовців та мерів відстоювати закон і припинити підготовку до референдуму.