Герасимов: Надчутливі законопроекти не будуть ухвалені без обговорення з громадськістю, експертами та нардепами

Гордон 1

Законопроект №7362 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю" повинен пройти обговорення перед тим, як його розглянуть у сесійній залі Верховної Ради. Про це журналістам в кулуарах Верховної Ради розповів керівник парламентської фракції Блоку Петра Порошенка, автор документа Артур Герасимов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Правоохоронні органи повинні займатися боротьбою з корупцією, а не з'ясуванням стосунків одне з одним. І ми всі бачили інформацію, яку ми отримали з трибуни ВР від правоохоронних органів, які серйозні порушення верховенства права зараз відбуваються в цій системі", – сказав Герасимов.

Він зазначив, що парламент "не може стояти осторонь, коли порушують верховенство права".

"Саме тому я поставив підпис під законопроектом №7362 про посилення парламентського контролю. Але надчутливі законопроекти не будуть ухвалювати в цій залі без обговорення із громадськістю, експертами та народними депутатами... Ми звернулися з колегою Бурбаком (голова фракції "Народного фронту" Максим Бурбак. – "ГОРДОН") до голови Верховної Ради, щоб сьогодні у Верховній Раді почалася дискусія. Тому просимо не поспішати, а зробити так, щоб пройшло всебічне обговорення. Про жодні прізвища або установи не йдеться, ідеться про верховенство права", – сказав депутат.

6 грудня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким запропоновано надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, САП та членам НАЗК.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можна виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним чиновникам призводить до їхньої відставки.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що рекомендуватиме скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

Нардеп від фракції Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив уночі 7 грудня, що в оновленому порядку, розісланому секретарям фракцій, законопроекту немає.