У справі Новинського залишилося провести одну експертизу – Луценко

Гордон
У справі Новинського залишилося провести одну експертизу – Луценко

Кримінальне провадження щодо народного депутата від Опозиційного блоку Вадима Новинського близьке до передавання в суд. Про це сьогодні заявив генеральний прокурор Юрій Луценко з трибуни Верховної Ради, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"У пана Новинського залишилося провести одну-єдину експертизу, після чого його справа з обвинувальним актом піде, очевидно, в один із судів міста Києва", – сказав він.

3 листопада 2016 року Луценко скерував подання до Верховної Ради про зняття депутатської недоторканності з Новинського. Його підозрюють у перевищенні влади і службових повноважень під час незаконного позбавлення волі архієпископа Олександра Драбинка. Нардеп заявив, що вважає справу "політично мотивованою".

16 листопада Луценко повідомив, що є докази провини депутата. Але регламентний комітет не підтримав рішення про позбавлення Новинського депутатської недоторканності і звернувся до генпрокурора з проханням надати додаткові матеріали та пояснення. У відповідь Луценко зазначив, що надання деяких документів у справі Новинського порушує таємницю слідства.

28 грудня 2016 року Верховна Рада дозволила притягнути Новинського до кримінальної відповідальності. Відповідне рішення підтримали 228 народних депутатів.