Орбан: Угорщина буде і далі блокувати зближення України з ЄС і НАТО

Сегодня 1
Орбан: Угорщина буде і далі блокувати зближення України з ЄС і НАТО

Якщо Україна не піде на зміну закону про освіту, уряд Угорщини не відступиться від намірів блокувати інтеграцію країни в ЄС і НАТО. Про це заявив прем'єр Угорщини Віктор Орбан.

Текст його виступу був опублікований на сайті угорського уряду.

"Я хотів би запевнити закарпатських угорців, що незалежно від того, куди подме вітер, угорський уряд не відступиться від своєї позиції. Ми будемо рішуче її відстоювати не тільки тут або в Києві, а й в ЄС. А якщо ви стежите за останніми подіями – в тому числі в НАТО і ЄС – ви можете побачити ознаки принципових дій угорських дипломатів", – заявив прем'єр Угорщини.

Орбан також підтвердив, що позиція країни буде направлена на блокування зближення України з ЄС і НАТО, яка до сих пір звучала тільки від глави МЗС Угорщини Петера Сиярто. Також, згідно з його словами, можливість України приєднатися до ЄС є обмеженою.

"Вона хоче рухатися в бік в ЄС, а потім очікує чогось з боку ЄС. Правда полягає в тому, що очікуючи чогось від ЄС, вона повинна прийняти певні базові правила Співтовариства", – заявив Орбан, назвавши серед фундаментальних норм ЄС вимогу не знижувати рівень прав національних меншин.

Нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що позитивне рішення Венеціанської комісії за українським законом про освіту не зніме претензій Будапешта до Києва.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна гарантує право на навчання рідною мовою, але при цьому вивчення державної мови є обов'язковим.