Трамп засудив "кричуще прояв ненависті, фанатизму і насильства, яке проявили багато сторони" в Шарлотсвилле

Гордон
Трамп засудив

Президент США Дональд Трамп на прес-конференції засудив "неприпустимі" зіткнення в американському Шарлоттсвіллі у штаті Вірджинія, проте не став звинувачувати якусь конкретну групу, заявивши, що винна "ненависть багатьох сторін". Про це пише The Hill.

За його словами, США засуджують "неприпустимий вияв ненависті, фанатизму й насильства, який продемонструвало багато сторін".

Він додав, що "це триває давно".

Пізніше Трамп у Twitter закликав усіх американців об'єднатися.

"Ми всі маємо бути єдині та засуджувати все, за чим стоїть ненависть. В Америці немає місця такому насильству. Будьмо єдиним цілим!" – написав президент.

Заворушення в американському Шарлоттсвіллі (штат Вірджинія) 12 серпня викликали плани демонтувати в парку Звільнення пам'ятник генералу Роберту Лі, який командував армією південних штатів під час громадянської війни 1861–1865 років.

У зіткненнях брали участь противники і прибічники демонтажу. Поранення дістало кілька учасників заворушень. Через події у штаті ввели режим надзвичайного стану.

Під час акції протесту на мітингувальників наїхав автомобіль. Унаслідок події загинула 32-річна жінка, кілька десятків осіб дістали травми.

Секретар громадської безпеки штату Вірджинія Брайан Моран повідомляв про затримання водія авто. Він не назвав імені чоловіка.

Пізніше мерія міста розповіла, що чоловіком, затриманим за наїзд на людей в американському Шарлоттсвіллі, виявився 20-річний мешканець штату Огайо Джеймс Алекс Філдс.