Полторак ствердно висловився проти участі Росії у миротворчій місії на Донбасі

Канал 24
Полторак ствердно висловився проти участі Росії у миротворчій місії на Донбасі

Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

"Ми виключаємо можливість участі Росії в майбутній місії. Вірю, що місія на Донбасі можлива й за підтримки наших міжнародних друзів. Заплановане вдасться втілити в життя", – висловив переконання Полторак.

Читайте також: Миротворці ООН: місія нездійсненна?

За його словами, на зустрічі з канадським колегою обговорювалася тема введення миротворчої місії ООН на території Донецької та Луганської областей.

"Наш головний критерій – майбутня миротворча місія ООН з мандатом діяльності повинна бути розгорнута на всій тимчасово окупованій території, принциповою вимогою є забезпечення міжнародного контролю над частиною українсько-російського державного кордону в зоні конфлікту і виведення з території України всіх незаконних збройних формувань і підрозділів РФ, а також встановлення місією контролю за станом зберігання важкого озброєння", – розповів глава Міноборони України.

Він також торкнувся теми миротворців на Донбасі з колегою зі Швеції Петером Хульквістом. Серед іншого сторони обговорили майбутній візит глави оборонного відомства Швеції до України.

Читайте також: США запропонували Росії свої умови розміщення миротворців на Донбасі

"Я задоволений, що Україна має підтримку з боку Швеції в питаннях, пов'язаних із планами по залученню миротворчої місії ООН на Донбас. Також я впевнений, що рішення оборонного відомства Королівства Швеція про приєднання до операції Unifier слугуватиме нарощуванню оперативних спроможностей та досягненню взаємосумісності з євроатлантичними стандартами", – зазначив Полторак.